خمیر یوفکا مثلثی ۹۵۹۵

خمیر یوفکا مثلثی ۹۵۹۵

یوفکا ۹۵۹۵ ، قابل استفاده در تهیه انواع غذاها و همینطور انواع شیرینی و دسرها میباشد که از پرطرفدارترین آنها میتوان به باقلوا اشاره کرد . از وجه تمایز یوفکا ۹۵۹۵ با سایر  رقبا  میتوان به تنوع ، سرعت در آشپزی ، لطیف بودن ، ورقه ای بودن و عدم چسبندگی ورقه ها به هم ، عدم استفاده از نگهدارنده در فرمولاسیون ، داشتن ویتامین B1 (تیامین) و کلسیم و آهن اشاره کرد . خمیر یوفکا مثلثی ۹۵۹۵ در  دو نوع بسته بندی ظرفی برای راحتی استفاده و پاکتی به منظور نیاز به توان خرید پایین تر به بازار عرضه میشود . این شکل خمیر برای تهیه غذاهایی مانند کوزالاک مانتی و بسیاری از آشپزی های متنوع دیگر برای جلوگیری از پرت و اسراف خمیر بسیار مناسب است .

توجه به چند نکته در آشپزی با خمیر یوفکا حائز اهمیت میباشد :
  • نان نیمه اماده نازک ۹۵۹۵ (یوفکا ۹۵۹۵) باید در فریزر و در دمای منفی هجده درجه سانتیگراد نگهداری شود .
  • جهت استفاده از یوفکا ۹۵۹۵ باید حداقل دو ساعت قبل از مصرف ، یوفکا از فریزر خارج شود و بعلت دیفراست قاعدتا تعریق از سطح یوفکا صورت میگیرد و بنابراین باید منفذی جهت ورود هوا و خروج بخارات ایجاد کرد تا قطرات ایجاد شده بر روی سطح لفاف یوفکا به ورقه های یوفکا وارد نشود چرا که در صورت برگشت تعریق ، ورقه ها خیس شده و چسبندگی بین ورقه ها به وجود آمده که مسلما کیفیت را تحت تاثیر قرار میدهد.
  • نباید جهت صرفه جویی در زمان جهت دیفراست یوفکا از شوفاژ – ماکروویو و ... استفاده کنید.
  • یوفکا ۹۵۹۵ به دلیل نازکی زود خشک میشود و باید در صورتیکه مقداری از یوفکا مصرف نشد در فریزر و در بسته بندی غیر قابل نفوذ نگهداری شود.
  • در صورتی که یوفکا شما خرد شد به هیچ وجه آن ها را دور نریزید بلکه میتوان در خیلی از موارد از جمله تزئین بر روی شیرینی ناپلئونی و بکارگیری در گلوله های بستنی از آن ها استفاده کنید
  • در صورت نیاز جهت مرطوب کردن یوفکا میتوانید با توجه به دستور و بنا به سلیقه خود از هر نوع مایعی از جمله روغن ، کره ذوب شده ، تخم مرغ ، شیر و یا مخلوط هر کدام از اینها با هم استفاده نمایید .
  • برای تزئین سطح رویی یوفکا خود میتوانید بنا به دستور از سیاه دانه ، کنجد ،‌ پودر قند و یا سبزیجات خرد شده و ... استفاده نمایید .
  • پس از پخت بورک ، رول ، بقچه و ... که سطح رویی یوفکا ترد میشود میتوانید بالافاصله پس از خارج کردن یوفکا از درون فر آن ها را درون ظرفی در بسته قرار دهید و یا رویشان را کاملا با سلفون بپوشانید این کار باعث میشود سطح رویی یوفکا نرم و ملایم شود .
  • باید حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی جهت سرخ کردن استفاده نمود که خیلی داغ نباشد.
  • پیشنهاد میشود از پنیر پیتزا ۹۵۹۵ نیز در مواد استفاده کنید زیرا لطافت خوبی به بافت یوفکا میدهد .
متناسب با وزن بسته ،
به طور میانگین حدود ۲۰ ورق یوفکا مثلثی با طول ۲۸ سانتی متر
هر یک ورق نان نیمه آماده یوفکا (۲۰ گرم)

محصولات مشابه

yufka-mostatil

خمیر یوفکا مستطیلی

۵۰۰ گرم

خمیر یوفکا دایره ای

۴۲۰ گرم

خمیر یوفکا سمبوسه

۴۲۰ گرم

آموزش های آشپزی مرتبط

فهرست