کاپ تخم مرغی با یوفکا

۴.۸ | نظر ۱۲۶ ~ سر آشپز : سامان گلریز.
زمان آماده سازی : ۱۵دقیقه
زمان پخت : ۳۰دقیقه
مناسب برای : ۴نفر

ارزش غذایی تخم مرغ

تخم مرغ، یکی از معدود خوراکی هایی است که باید به عنوان “سوپر غذا” طبقه بندی شود ؛ آن ها دارای مواد مغذی هستند که برخی در رژیم غذایی مدرن نادر و کمیاب هستند.خوردن تخم مرغ آب پز, سالم ترین راه برای خوردن تخم مرغ است, زیرا بدون روغن یا کره پخته می شود, که کالری و چربی اضافی بیشتری را به غذا اضافه نمیکند و باعث کاهش وزن می شود. ارزش غذایی یک تخم مرغ آب پز با سایر روش ها یک سان است.

مواد مورد نیاز

خمیر یوفکا مستطیلی ۹۵۹۵: ۴ برگ
تخم مرغتخم مرغ : ۴ عدد
تن ماهی : ۱ عدد
پنیر خامه ای : ۴ قاشق مرباخوری
پیازچه ریز شده : سه شاخه
کره ذوب شده : به میزان لازم
فلفل قرمز : به میزان لازم

کاپ تخم مرغی با یوفکا

روش تهیه:

 ۱. خمیر یوفکا ۹۵۹۵ را از فریزر خارج کرده و می‌گذاریم تا از حالت انجماد خارج شود. (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است ک یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کرده و در دمای محیط قرار داده و در روی بسته با تیغ یک شکاف ۳ تا ۴ سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود. در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید) .

۲. یک برگ از خمیر را برداشته و سطح آن را کاملا به کره ذوب شده آغشته کرده، سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کرده و به طور ضربدری درون قالب قرار می‌دهیم. و قالب ها را در فر میگذاریم تا زمانی که سطح خمیر به خوبی طلایی شود .

۳. داخل هر کاپ را مقداری پنیر و تن ماهی می‌ریزیم.

۴. در نهایت داخل هر کاپ یک تخم مرغ شکسته و آنها را درون فر از قبل گرم شده قرار داده تا زمانی که تخم مرغ ها بپزد، سپس سطح آن ها را با فلفل قرمز و پیازچه خردشده تزیین می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست