پیراشکی کباب لقمه

۴.۸ | نظر ۱۲۶ ~ سر آشپز : سامان گلریز.
زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه
زمان پخت : ۳۰ دقیقه
مناسب برای : ۳-۴ نفر

آیا گوشت مفید است؟

گوشت‌ها، از گوشت قرمز گاو، گوسفند و سایر چهارپایان گرفته تا گوشت سفید مرغ، ماهی، میگو و … یکی از چهار گروه اصلی غذایی به حساب می‌آیند که هر کدام بسته به نوع، مقدار و زمان مصرف دارای فواید و مضرات متفاوتی هستند. در کل توصیه می‌شود که افراد در هفته بین ۳ تا ۴ وعده ۶۰ تا ۱۵۰ گرمی، در شرایط جسمی و سنین متفاوت، گوشت سفید و قرمز مصرف کنند. البته مصرف گوشت قرمز به دلیل کلسترول بالایی که دارد، باید در میانسالان به صورت حساب‌شده باشد زیرا دریافت زیاد این نوع چربی عواقبی چون افزایش احتمال بیماری‌های قلبی- عروقی و چاقی را به دنبال دارد. اما کودکان در حال رشد و زنان باردار و شیرده باید سهم مشخصی از برنامه غذایی خود را به این ماده غذایی اختصاص دهند

مواد مورد نیاز

خمیر پیراشکی ۹۵۹۵ : یک بسته
کباب لقمه : یک بسته
گوجه : به تعداد لازم
خیارشور : به تعداد لازم
جعفری : ۱۵ شاخه

پیراشکی کباب لقمه

روش تهیه:

۱. جعفری را شسته و خرد می‌کنیم، سپس گوجه و خیارشور را در اندازه مناسب برش می‌زنیم.

۲. کباب لقمه را در روغن سرخ کرده و هرکدام را به دو نیم تقسیم می‌کنیم.

۳.خمیر پیراشکی ۹۵۹۵ را از فریزر خارج کرده و می‌گذاریم در زیر لفاف خود از حالت انجماد خارج شود، بطوریکه هنگام تا کردن خمیر نشکند. سپس یک تکه کباب لقمه، داخل خمیر گذاشته و روی آن تکه ای خیارشور و گوجه فرنگی قرار داده و مقداری جعفری می‌ریزیم. با چنگال یا دست دو طرف خمیر را بسته و خمیرهای آماده را در روغن سرخ کرده و یا در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می‌دهیم تا خمیرها طلایی شوند.

نکته :

می‌توانید بنا به ذائقه خود از هر کدام از طعم های متفاوت خمیر پیراشکی ممتاز ۹۵۹۵، خمیر پیراشکی فلفلی ۹۵۹۵، خمیر پیراشکی کچاپ ۹۵۹۵ و خمیر پیراشکی زعفرانی ۹۵۹۵ استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست