خمیر یوفکا دایره ای ۹۵۹۵

خمیر یوفکا دایره ای ۹۵۹۵

یوفکا ۹۵۹۵ ، قابل استفاده در تهیه انواع غذاها و همینطور انواع شیرینی و دسرها میباشد که از پرطرفدارترین آنها میتوان به باقلوا اشاره کرد . از وجه تمایز یوفکا ۹۵۹۵ با سایر  رقبا  میتوان به تنوع ، سرعت در آشپزی ، لطیف بودن ، ورقه ای بودن و عدم چسبندگی ورقه ها به هم ، عدم استفاده از نگهدارنده در فرمولاسیون ، داشتن ویتامین B1 (تیامین) و کلسیم و آهن اشاره کرد. خمیر یوفکا دایره ای ۹۵۹۵ بصورت ظرفی به بازار عرضه میشود که  این شکل خمیر برای تهیه انواع تارت ها و پای ها بسیار مناسب است .

توجه به چند نکته در آشپزی با خمیر یوفکا حائز اهمیت میباشد :
  • نان نیمه اماده نازک ۹۵۹۵ (یوفکا ۹۵۹۵) باید در فریزر و در دمای منفی هجده درجه سانتیگراد نگهداری شود .
  • جهت استفاده از یوفکا ۹۵۹۵ باید حداقل دو ساعت قبل از مصرف ، یوفکا از فریزر خارج شود و بعلت دیفراست قاعدتا تعریق از سطح یوفکا صورت میگیرد و بنابراین باید منفذی جهت ورود هوا و خروج بخارات ایجاد کرد تا قطرات ایجاد شده بر روی سطح لفاف یوفکا به ورقه های یوفکا وارد نشود چرا که در صورت برگشت تعریق ، ورقه ها خیس شده و چسبندگی بین ورقه ها به وجود آمده که مسلما کیفیت را تحت تاثیر قرار میدهد.
  • نباید جهت صرفه جویی در زمان جهت دیفراست یوفکا از شوفاژ – ماکروویو و ... استفاده کنید.
  • یوفکا ۹۵۹۵ به دلیل نازکی زود خشک میشود و باید در صورتیکه مقداری از یوفکا مصرف نشد در فریزر و در بسته بندی غیر قابل نفوذ نگهداری شود.
  • در صورتی که یوفکا شما خرد شد به هیچ وجه آن ها را دور نریزید بلکه میتوان در خیلی از موارد از جمله تزئین بر روی شیرینی ناپلئونی و بکارگیری در گلوله های بستنی از آن ها استفاده کنید
  • در صورت نیاز جهت مرطوب کردن یوفکا میتوانید با توجه به دستور و بنا به سلیقه خود از هر نوع مایعی از جمله روغن ، کره ذوب شده ، تخم مرغ ، شیر و یا مخلوط هر کدام از اینها با هم استفاده نمایید .
  • برای تزئین سطح رویی یوفکا خود میتوانید بنا به دستور از سیاه دانه ، کنجد ،‌ پودر قند و یا سبزیجات خرد شده و ... استفاده نمایید .
  • پس از پخت بورک ، رول ، بقچه و ... که سطح رویی یوفکا ترد میشود میتوانید بالافاصله پس از خارج کردن یوفکا از درون فر آن ها را درون ظرفی در بسته قرار دهید و یا رویشان را کاملا با سلفون بپوشانید این کار باعث میشود سطح رویی یوفکا نرم و ملایم شود .
  • باید حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی جهت سرخ کردن استفاده نمود که خیلی داغ نباشد.
  • پیشنهاد میشود از پنیر پیتزا ۹۵۹۵ نیز در مواد استفاده کنید زیرا لطافت خوبی به بافت یوفکا میدهد .
با توجه به وزن بسته ،
به طور میانگین حدود ۲۰ ورق خمیر یوفکا دایره ای به قطر ۲۰ سانتی متر
هر یک ورق نان نیمه آماده یوفکا (۲۰ گرم)

محصولات مشابه

خمیر یوفکا مستطیلی

۵۰۰ گرم

خمیر یوفکا مثلثی

۴۲۰ گرم

خمیر یوفکا سمبوسه

۴۲۰ گرم

آموزش های آشپزی مرتبط

فهرست