پای گوشت و سبزیجات با خمیر یوفکا

پای گوشت و سبزیجات با خمیر یوفکا

پای گوشت و سبزیجات با خمیر یوفکا

۴.۸ | نظر ۱۲۶ ~ سر آشپز : سامان گلریز.
زمان آماده سازی : ۳۰ دقیقه
زمان پخت : ۳۰ دقیقه
مناسب برای : ۴ نفر

خواص و فواید مصرف به اندازه گوشت قرمز
آنتی اکسیدان و خنثی کننده رادیکال های آزاد:

فواید و عملکرد گوشت قرمز در حقیقت یکی از منابع آنتی اکسیدانی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. سلنیوم موجود در آن با همکاری ویتامین ای عملکرد آنتی اکسیدانی آن را بهبود و به بیشترین حد می رساند تا با رادیکال های آزاد و عوامل به خطر اندازنده سلامت مبارزه کنند.

مواد مورد نیاز

خمیر یوفکا ۹۵۹۵ : ۶ ورق
پیاز  : یک عدد
جعفری خرد شده : ۱۰۰ گرم
اسفناج خرد شده : ۵۰ گرم
گوشت چرخ کرده : ۳۵۰ گرم
کره آب شده : ۵۰ گرم
پنیر سفید : ۱۰۰ گرم
گشنیز خرد شده : ۵۰ گرم
ماست : ۳ تا ۵ قاشق غذاخوری
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
تخم مرغتخم مرغ : یک عدد
زعفران : به میزان کافی

پای گوشت و سبزیجات با خمیر یوفکا

۱.پیاز را ریز خرد یا رنده کرده با گوشت چرخ کرده مخلوط و روی حرارت متوسط با کمی روغن سرخ می کنیم. سپس نمک و ادویه را به آن اضافه، کمی تفت داده و از روی حرارت برمی داریم.

۲. سبزیجات خرد شده (اسفناج، جعفری، گشنیز) را به گوشت اضافه کرده و کنارمیگذاریم.

۳. فر را روشن کرده ، سپس ماست، تخم مرغ و کمی کره را با هم مخلوط میکنیم .

۴. خمیر یوفکای ۹۵۹۵ را از فریزر خارج کرده و میگذاریم تا از حالت انجماد خارج شود . (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که حداقل ۱۲ ساعت قبل از استفاده ، خمیر را از فریزر خارج کرده و درون یخچال نگهداری کنیم تا خمیر به آرامی از حالت انجماد خارج شود ، این کار باعث می شود تا سطح خمیرهای داخل بسته کمتر خیس شده و خمیر راحت تر بصورت لایه لایه شود و یا اینکه یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کرده و در دمای محیط قرار داده و در روی بسته با تیغ یک شکاف ۳ تا ۴ سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود  . در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید)

۵. یک ورق از یوفکا را در ظرف مورد نظر قرارداده  تا کف ظرف را کاملا بپوشاند ، سپس سطح خمیر را با قلم مو به مخلوط ماست مرطوب می کنیم ، لایه دوم را روی لایه اول گذاشته و همانند قبل مرطوب می کنیم  . این کار را برای لایه سوم نیز تکرار میکنیم .

۶. از مواد گوشتی روی خمیر ریخته و روی مواد را  تکه های پنیر قرار می دهیم و دوباره با ۳ لایه از خمیر یوفکا که با مخلوط چرب و مرطوب شده است  سطح مواد را می پوشانیم .

۷. لایه های بیرونی را روی خمیر برمی گردانیم .به مخلوط ماست و تخم مرغ کمی زعفران اضافه کرده و با قلم مو از این مواد روی خمیرمالیده، تا روی پای کمی خوشرنگ شود. پای را در طبقه وسط فر روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه قرارمی دهیم تا آماده شود.

پای گوشت و سبزیجات با خمیر یوفکا

دسته بندی آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست